Místo
Žďár nad Sázavou
Země
Česká republika
Seznam referencí
Kompletní řízení technologií reprezentativních prostor akciové společnosti PKS holding ve Žďáru nad Sázavou

Společnost PKS stavby a.s. je generální dodavatel staveb, jenž disponuje vlastními výrobními kapacitami na veškeré rozhodující stavební profese včetně technologií a služeb. V rámci konsolidovaného obratu skupiny firem PKS patří k 30 nejvýznamnějším stavebním společnostem České republiky a zaměstnává zhruba 300 zaměstnanců.

Kanceláře nejvyššího vedení společnosti vč. zasedací místnosti a kanceláře sekretářky v nejvyšším patře administrativní budovy stavebního holdingu byly v roce 2014 modernizovány podle vysokých nároků. Tyto reprezentativní prostory byly proto vybaveny mimo jiné i inteligentní elektroinstalací, která uživatelům zajišťuje komfort i bezpečí.

Řídící systém Foxtrot zde ovládá:

  • světla,
  • klimatizaci,
  • přístup do jednotlivých kanceláří,
  • elektronický zabezpečovací systém,
  • stínící techniku,
  • audiovizuální techniku.

Uživatelé spouštějí jednotlivé funkce automatizovaného systému prostřednictvím nástěnných tlačítek (JUNG). Kvůli maximálnímu komfortu jsou tlačítka nainstalována také na ploše pracovních stolů. V zasedací místnosti mají navíc uživatelé k dispozici nástěnný dotykový displej. Kromě toho lze vše ovládat přímo z tabletů, což umožňuje ovládání systému i na dálku.

Automatizace např. umožňuje stiskem jednoho tlačítka spustit vnitřní žaluzie i venkovní žaluzie, zapnout určité skupiny světel a nastavit jejich intenzitu tak, aby se vytvořily optimální podmínky pro jednání, práci u stolu, promítání připravených podkladů na televizi apod. Oba ředitelé mají také možnost jednoduše a přímo od svého stolu zakázat, částečně omezit, nebo zcela uvolnit vstup do svých kanceláří.

Další ukázky