Místo
Cluj
Země
Rumunsko
Seznam referencí
Řízení osvětlení – Liberty Technology Park

Liberty Technology Park ve městě Cluj v Rumunsku je prvním technologickým parkem, který se v Rumunsku buduje. Na ploše téměř 47 tisíc metrů čtverečních vzniká 8 moderních budov, kde se začínají soustředit sídla firem zabývajícíh se R&D a IT a technické mozky těch nejúspěšnějších firem v Rumunsku.

První fáze projektu již byla otevřena a postupně se budují další. Systém Tecomat Foxtrot v tomto rozsáhlém centru řídí osvětlení ve velkoprostorových kancelářích. Ovládání osvětlení je z dotykových panelů ID-18. Základem je řízení jasu podle intenzity osvětlení snímané čidlem C-RI-0401R. Řídí se na konstantní hodnotu jasu, která je daná normou. Světla jsou ovládána přes sběrnici DALI.

Plocha každé kanceláře je rozdělena do několika sektorů, nad nimiž jsou skupiny světel, které lze ovládat také samostatně z panelu. Například světla nad nepoužívaným sektorem lze vypnout. Dále se zde monitoruje systém vytápění. Termostaty, určené prozatím jen pro lokální ovládání jsou připojené přes Modbus RTU. Další částí projektu je monitoring spotřeby elektrické energie.

Další ukázky