Místo
Szolnok
Země
Maďarsko
Seznam referencí
Řízení hlasového prezentačního systému a DMX robotizovaného osvětlení v muzeu Jánose Damjanicha – Szolnok, Maďarsko

11. listopadu 2014 bylo v maďarském městě Szolonok otevřeno museum Jánose Damjanicha. Pro Maďarsko je tento vojevůdce národním hrdinou, který vedl Maďarskou revoluční armádu proti Habsburské monarchii.

V rámci rekonstrukce muzea byl nainstalován poměrně unikátní průvodcovský automatizovaný systém. Muzeum se skládá z 10 samostatných sálů – expozic, z nichž v každém se nachází hlasový systém, který se spouští tlačítkem. Ve třech sálech jsou také řízeny robotizované DMX světelné reflektory.

Po zahájení prohlídky se světla v sálech setmí a robotizovaný světelný reflektor zamíří na obrazy. Současně se spustí hlasový systém, který přehraje výklad k příslušným exponátům. Navíc ještě systém Foxtrot zapne TV projekci na plátně, kde se návštěvníci dozví další část výkladu.

Elektroinstalační práce na tomto projektu provedla společnost Abandvill Kft., montáž rozváděčů realizovala společnost Schrack Technik Kft. a náš maďarský distributor, společnost Szinusz Épületautomatika Kft. naprogramovala řídicí systém Tecomat Foxtrot, který zde všechny technologie integruje.

Výše zmíněné technologie jsou integrovány do našeho řídicího systému Tecomat Foxtrot. Hlasové servery jsou připojeny do Foxtrotu přes sériový port RS232; světelné reflektory a TV jsou integrovány přes IR signál a světla přes sběrnici DMX a DALI.

V muzeu Foxtrot integruje a řídí následující zařízení:

  • 3 x 4-zónový 100V Monacor zesilovač
  • 3 x 4-zónový PAP-PIC hlasový server (vlastní vývoj)
  • 8 x spínaná světla
  • 3 x DMX robotizované světelné reflektory
  • 3 x DALI světla
  • 2 x projektory
  • 1 x LCD TV
Další ukázky