Místo
Země
USA
Seznam referencí
Řízení technologií katamaranu SLIM 66

Jeden z desetitisíců již vyrobených systémů Tecomat Foxtrot se v roce 2013 stal základním vybavením katamaranu třídy Gunboat 66 pojmenovaným SLIM. Stalo se tak v loděnicích v Kapském Městě v Jižní Africe. Odtud pak přeplul přes Atlantik do Karibské oblasti a od té doby se pohybuje na východním pobřeží Spojených států.

66 stop dlouhý katamaran řídy Gunboat nazvaný SLIM je určený pro závody kolem světa a postavili jej na objednávku v Jižní Africe pro zákazníka z USA. Závodní katamaran je odlehčen na zlomek hmotnosti jakékoliv srovnatelné cestovní lodi obdobného rozměru při zachování všech přísných bezpečnostních standardů. V kooperaci s firmou Capi2 Nederland BV, která vybavila katamaran kompletně elektro zařízením, LED osvětlením a čerpadly, firma B&R Design BV navrhla kompletní ovládání jachty přes fixní 10“ dotykový panel a zároveň přes iPad odkudkoliv z lodi.

Systém Tecomat Foxtrot na palubě byl kompletně naprogramován v Holandsku. V Jižní Africe jej stavitelé lodi samostatně namontovali do katamaranu. Poté firma B&R Design na dálku přes internet aplikační program doladila.
Katamaran vyplul pod vlajkou Marschallových ostrovů z „rodného“ Kapského Města na svou první šestiměsíční plavbu přes Atlantik do Karibiku a dál do Severní Ameriky v listopadu 2013. Ještě během první plavby byly na vzdálenost 5000 mílí v rámci opravdu vzdálené podpory koncového zákazníka, party pěti sportovních mořeplavců a jedné mořeplavkyně, upraveny poslední detaily.

Systém Foxtrot má při tom neustále pod kontrolou veškeré technické vybavení lodi. Pod kontrolou přes WEB stránky je kompletní síť 230V včetně spotřebičů, navijáky stěžně, palubní přístroje a komunikace. Posádka má na jednom místě přehled o vodě a palivu včetně ovládání čerpadel. Dále jsou pod kontrolou všechna světla v kabině i v podpalubí, klimatizace i chladničky a mrazáky a na konec i speciální vybavení – 12V zásuvky.

Další ukázky