Místo
Vriezenveen
Země
Holandsko
Seznam referencí
Řízení audio/video systémů v kostelích – Holandsko

Řidící systém Tecomat Foxtrot dobývá holandské kostely. V rukou našeho holandského distributora vzniklo zajímavé řešení, kde Foxtrot tvoří základ platformy komplexního ovládání audio a video systémů s uživatelsky příjemným webovým ovládáním. Takto je bezdrátově ovládána řada zařízení bez nutnosti drahých bezdrátových ovladačů.

TCP/IP a RS232 porty Foxtrotu ovládají LED televize, PTZ kamery, audio a video mixery a další zařízení. Pro řízení bezdrátových zařízení Global Cache iTach je výhodné propojení na TCP/IP port, kdy mnohou posílat ze tří různých výstupů.

Toto zajímavé řešení nachází v Holandsku dobré uplatnění v kostelích, kde jsou systémy s HD videomixery, PTZ HD kamery, LED obrazovky a kamery. Všechna tato zařízení musí mít extrémně jednoduché ovládání, protože jsou v kostelích obsluhovány dobrovolníky. Pro vytvoření ovládání takového systému je vhodně použit centrální modul Foxtrotu CP-1016.

Všechny písně, verše z bible, prezentace a živé kamery jsou zobrazeny na několika LED displejích uvnitř kostela a jsou také přenášeny na internet. Technicky vzato, kamery jsou připojeny k HD videomixeru a po zpracování je obraz přenesen na displeje a další zařízení.

Aplikace obsahuje master ovládací stránku na vypnutí a zapnutí všech jednotlivých zařízení jedním stiskem s použitím vnitřní makro funkce. Pro řízení kamery a videomixeru máme možnost manuálního a poloautomatického řízení. Webem řízená aplikace běží na iPadu a iPadu mini a může být ovládána dobrovolníky na libovolné pozici v kostele.

Systém již byl nainstalován v Holandsku v řadě kostelů, zmiňme např. kostely ve městech Vriezenveen, Gramsbergen, Piershil. Řada dalších je také rozpracovaná. Toto zajímavé řešení si jistě najde uplatnění i v dalších oblastech použití.

Další ukázky